بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
2019-11-12

اطلاعات ضروری ارمنستان

ارمنستان کشوری در قفقاز جنوبی به پایتختی ایروان که از غرب با ترکیه، از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری آذربایجان و از جنوب با ایران و جمهوری خودگردان نخجوان همسایه می باشد. نام بومی این کشور در زبان ارمنی هایک است که در سده‌های میانه با افزودن پسوند فارسی ستان به معنی سرزمین به هایاستان تغییر پیدا کرد.

این نام از نام هایک، بنیان گذار افسانه ای ملت ارمنی و نتیجه نوح پیامبر، گرفته شد. زبان رسمی این کشور ارمنی است. واحد پول این کشور درام است. ارمنستان دارای آب و هوایی ملایم است. ماه‌های آوریل تا اکتبر گرم‌ ترین ماه‌های سال در ایروان است.

در ماه های ژانویه، فوریه و مارس و همچنین اواخر اکتبر، نوامبر و دسامبر سردترین زمان‌های سال محسوب می‌شوند که قطعا برای سفر در این ماه‌ها به لباس گرم نیاز خواهید داشت. با پرداخت بین ۱۱ تا ۵۶ دلار آمریکا می‌توان در این شهر اتاقی مناسب با بودجه خود پیدا کرد.

ایروان به لحاظ گشت‌وگذار، شهری رویایی برای گردشگران محسوب می‌شود. نسبتا بیشتر مراکز تفریحی در ایروان در مرکز این شهر واقع شده و فاصله‌ی مکان‌های دیدنی آن با پای پیاده، کمتر از ۲۰ دقیقه است. رایج‌ترین وسایل نقلیه‌‌ی عمومی در ایروان، اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها هستند.

مینی‌بوس‌های ایروان به Gazel معروف هستند که در روسیه ساخته شده‌اند. در برخی از این اتوبوس‌ها، اتصال وای‌فای نیز به رایگان در اختیار مسافران قرار می گیرد. کرایه‌ی مینی‌بوس‌ها در ایروان ۱۰۰ درام است. مسافران باید کرایه‌ی خود را به صورت نقدی به راننده بدهند، چون اتوبوس‌های ارمنستان فاقد دستگاه الکترونیکی هستند.

در پخت غذا در ارمنستان معمولا نمک و فلفل ادویه اصلی غذاست. رسمی ترین غذای ارمنستان انواع کباب های مختلف است. علاوه بر این غذاهای دیگری همچون شاورما، فلافل، فوتوچینی، اسپاگتی، بیف استراگانوف، لحماژو و هاریسا در منوی غذای مردم ارمنستان دیده می شود.

اطلاعات ارمنستان

نان های متنوعی از جمله نان لواش، مادناکاش، هرازدان و باگت در ارمنستان دیده می شود. فست فودهای معروفی همچون ای اف سی، کی اف سی و پیتزاهات در ارمنستان وجود دارد. از معروف ترین غذاهای سنتی ارمنستان می توان به خاش که تقریبا همان کله پاچه ایرانی است، اشاره کرد.

گردآوری : سورتمه

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

  • جستجوی پیشرفته

  • بازیابی رمز عبور