بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
2019-11-13

اطلاعات ضروری دبی

دبی یکی از شهرهای کشور امارات متحده است. اولین نشانه های شهر سازی در دبی، به سال ۱۷۹۹ برمی گردد و در سال ۱۸۳۳ به دست شیخ مکتوم بن بطی بن سهیل ال مکتوم به طور رسمی به عنوان یک شهر بنیان گزاری شد.

دبی به عنوان یک شهر جهانی و بازرگانی موفق و مهم در منطقه جای خود را پیدا کرده‌ است. در سال ۲۰۱۲ دبی ۲۲مین شهر گران‌ قیمت جهان و گران‌ قیمت‌ترین شهر خاورمیانه معرفی شد. کنترل حمل و نقل در دبی توسط «سازمان جاده‌ها و حمل و نقل» انجام می‌شود.

آمار در سال ۲۰۱۰ نشان داد که تنها ۶ درصد از ساکنان این شهر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند. این در حالی است که دولت دبی به شدت در حال سرمایه‌گذاری بر روی زیر ساخت‌های حمل و نقل عمومی در سطح شهر می‌باشد.

دبی دارای دو بندر اصلی است: بندر جبل علی (بزرگترین بندر گاه ساخته شده به دست انسان) و بندر راشد. بیش از ۸۰ خط هوایی به فرودگاه بین‌المللی دبی می‌رود و از آنجا بر می‌گردد که موجب شده یکی از پر ترددترین فرودگاه‌های دنیا شود. دارای آب و هوا بسیار گرم و خشک است.

دبی در تابستان بسیار گرم و خشک است. دارای دمایی در حدو ۴۰ درجه سانتی گراد است. در زمستان نیز گرم و خشک است  و دارای دمایی حدود ۲۳ درجه سانتی گراد است. جمعیت دبی تا سال ۲۰۰۹ میلادی ۱٬۷۷۱٬۰۰۰ بوده‌است. زبان رسمی دبی عربی است بعد از آن از انگلیسی استفاده می شود.

دیگر زبان‌هایی که توسط ساکنان این شیخ‌نشین به طور گسترده استفاده می‌شود عبارت است از : هندی، بلوچ، اردو، بنگالی، چینی و تامیل. دین اسلام به عنوان دین رسمی این کشور اعلام شده است. شهر دبی تجارت آزاد طلا دارد.

ساخت و ساز در دبی خیلی سریع‌تر از کشورهای غربی پیش می‌رود و علتش این است که نیروی کار ارزانی از آسیا در اختیار گرفته‌است. واحد پول درهم است. فاصله هوایی تا تهران ۲ ساعت است. فستیوال خرید دبی هر ساله به مدت یک ماه از ژانویه شروع می شود.

این فستیوال در برگیرنده برنامه های موسیقی، نمایشگاههای هنری و رقص محلی می باشد. دبی دارای چندین سالن تئاتر می‌باشد از جمله تالار سلطنتی، تئاتر جامعه دبی و تئاتر مدینه که میزبان بسیاری از کارهای هنری و تولیدات کشورهای غربی است.

گردآوری: سورتمه

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

  • جستجوی پیشرفته

  • بازیابی رمز عبور