بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
2019-11-14

اطلاعات ضروری مالدیو

کشور جزیره ای و زیبا و توریستی مالدیو در اقیانوس هند قرار دارد و پایتخت آن ماله است. مالدیو دارای ۱۱۹۲ جزیره ی مرجانی کوچک، مسطح وکم ارتفاع است که تنها ۲۰۲ جزیره از این جزایر مسکونی است. هر یک از این جزایر کمتر از ۳ متر از سطح دریا ارتفاع دارند.

دارای سواحل زیبای مرجانی با ماهی های رنگارنگ و مرداب های صاف و زلال و درختان نارگیل است. مالدیو کشور گرمسیری است و دمای هوا در طول سال ۳۰ درجه سانتیگراد است. در ماه های آوریل تا اکتبر بارندگی های زیادی در مالدیو رخ می دهد که ناشی از باران های موسمی هند است.

اختلاف ساعت ماله با تهران ۱٫۵ ساعت جلوتر از تهران است. واحد پول مالدیو روفیا است. مذهب اصلی مردم مالدیو مسلمان سنی است و اسلام دین رسمی این کشور است. هر هتل بر روی جزیره ای قرار گرفته که به نوبه خود یک شهر کوچک محسوب می گردد و تمام امکانات رفاهی در آن یافت می گردد. شما می توانید از ورزش های آبی، موزیک زنده و غذاهای بین المللی و محلی و… لذت ببرید.

بین جزایر را معمولا با قایق های پر سرعت می پیمایند که خود نیز یکی از جاذبه های مالدیو می باشد. زبان رسمی مالدیو، زبان دیوهی است که زبانی از خانواده هندوآریایی است. طول پرواز از تهران تا ماله حدود ۶ ساعت می باشد. مالدیو هم از نظر جمعیت و هم مساحت کوچک‌ترین کشور قاره آسیا است.

ماله، پایتخت مالدیو ۱۰۴ هزار نفر جمعیت دارد و به طور سنتی محل اقامت شاه و تاج‌گذاری‌ها بود. ماله پایتخت و بزرگ‌ترین شهر و مرکز تجاری کشور مالدیو به‌ شمار می‌رود که دارای مرز آبی با کشور سریلانکا است و فرودگاه مجهز و مدرنی دارد.

مسجد جامع، موزه ملی، مقر مولی آگ، مسجد قدیمی و بازار ماهی از نقاط دیدنی شهر ماله می‌باشند. حکومت مالدیو جمهوری است. اقتصاد مالدیو بر پایه گردشگری، ماهیگیری و کشاورزی است. در این کشور صنعت کشتی‌سازی رونق دارد و مردم آن به صنایع‌دستی علاقه‌مندند.

از مالدیو، ماهی، گوشت، صنایع‌دستی و نارگیل صادر می‌شود. محوریت غذا در مالدیو روی ماهی (بخصوص ماهی تن) می‌باشد و متأثر از ذائقه غذایی سریلانکا و هند جنوبی قرار دارد. خوراک‌ها عمدتاً گرم، تند و با ادویه جات مختلف بخصوص نارگیل بوده و نوع سنتی آن شامل برنج، ماهی پاک کرده، لیمو ترش، چیلی و پیاز است.

وارد کردن الکل، گوشت خوک به مالدیو و خارج کردن شن ساحل و صدف و گوش ماهی از آن ممنوع می باشد.

گردآوری: سورتمه

 

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

  • جستجوی پیشرفته

  • بازیابی رمز عبور