بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
2019-11-13

اطلاعات ضروری هند

هند کشوری زیبا پر از رنگ و شادی است. پایتخت هند دهلی نو می باشد. این کشور شاد دارای  تنوع آب و هوایی بسیاری است. از منطقه گرمسیری میانه گرفته تا کوهستان های پوشیده شده از برف و جنوب و کویر خشک غرب این کشور.

در کل آب و هوای چهار فصل هند شامل گرم و خشک از ماه مارس تا می، معتدل در ماههای اکتبر و نوامبر، سرد و خشک از ماه دسامبر تا فوریه، فصل بارش از ماه ژوئن تا سپتامبر. دو زبان رایج در هند انگلیسی و هندی می باشد.

به علاوه در سال ۲۰۰۵ زبان ‌هایی که به‌ عنوان زبان‌ های ملی هند شناخته شده‌اند به ۲۲ زبان  رسید. سالیان دراز حکومت استعماری بریتانیا بر شبه قاره و انجام بخش عمده‌ای از امور اداری به زبان انگلیسی موجب شده این زبان، زبان دوم بسیاری از مردم هند باشد.

زبان فارسی پیش از آنکه هندوستان مستعمره انگلستان شود، دومین زبان رسمی این کشور و زبان فرهنگی و علمی به شمار می رفت. هند بیش از ۲٫۳ درصد مسیحی و ۱٫۹ درصد سیک دارد. حدود ۸۰٫۵ درصد مردم هند پیرو آئین ‌های هندو و حدود ۱۳٫۴ درصد مسلمان هستند.

شهرهای مهم هند عبارت است از: بنگلور، چنای، بمبئی، جیپور، دهلی نو، کوالام، گوا. واحد پول هند روپیه می باشد. جمیعت آن حدود ۲/۱ میلیارد نفر است. از جمله تولیدات کشاورزی هند برنج محصول اصلی کشاورزان، چای، موز، ارزن، کنف، بادام زمینی، ذرت،  نیشکر و شاهدانه می باشد.

اقتصاد هند چهارمین اقتصاد بزرگ جهان است. بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در هند زیر خط فقر زندگی می کنند. هند دومین کشور پر جمعیت دنیا بعد از چین است. در هند رسم است که غذا را بیشتر با دست می خورند و هنوز بین قدیمیان و ثروتمندان این رسم حفظ می شود.

غذاهای هند

همه جای دنیا غذاهای هندی را به تند بودن و فلفل زیاد می شناسند. در غذاهای هندی از فلفل قرمز و سیاه استفاده می شود. تند ترین غذاها مربوط به جنوب هند می باشد. اختلاف زمانی تهران تا دهلی نو ۱ ساعت می باشد. دهلی نو ۱ ساعت عقب تر از تهران می باشد. در هند تنها ۳ روز تعطیل رسمی وجود دارد :

۱۵ اوت روز استقلال هند از بریتانیا

۲ اکتبر زاد روز گاندی

۲۶ ژانویه روز جمهوری (روز جنبش جمهوری در هند)

به جز این تعطیلات رسمی روزهای عید قربان، عاشورا، میلاد حضرت محمد و عید فطر نیز جز تعطیلات رسمی این کشور است.

گردآوری: سورتمه

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

  • جستجوی پیشرفته

  • بازیابی رمز عبور