بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
2019-11-13

اطلاعات ضروری چین

کشور چین با جمعیتی بیش از ۱٫۳۵ میلیارد نفر، پرجمعیت‌ترین کشور جهان و از نظر مساحت، چهارمین کشور بزرگ جهان محسوب می شود. کشوری بسیار بزرگ با تنوع آب و هوایی گوناگون است. اگر قصد سفر به این کشور زیبا را دارید باید حتما این نکته را در نظر داشته باشید که سفر شما به نوع آب و هوایی که می‌پسندید و محلی که قصد بازدید از آن را دارید بستگی دارد.

در ساک خود حتما، تی شرت و ژاکت داشته باشید چون به آن‌ها نیاز پیدا خواهید کرد. یک دست کت و شلوار برای آقایان و لباس شب برای خانم‌ها برای شرکت در مراسم رسمی نیاز است. واحد پول کشور چین یوان می باشد. ولتاژ برق در این کشور همانند کشور ایران ۲۲۰ ولت است.

آب در چین قابل شرب نیست و برای مسواک زدن هم بهتر است از بطری های آب خریداری شده استفاده کنید. برای دسترسی به خدمات پزشکی در چین کافی است با شماره ۱۱۰ تماس بگیرید و هر نوع خدمات پلیس، اورژانس و آتش نشانی نیز با این مرکز است.

رستوران های چینی حق سرویس می گیرند ولی گارسون های چینی انعام قبول نمی کنند. ولی گروهی از چینی هایی که با گردشگران بیشتر در ارتباط هستند راحت تر انعام قبول می کنند. انعام منبع اصلی درآمد راهنمایان تور و رانندگان در کشور چین است.

در چین ۷ مورد تعطیلات رسمی وجود دارد که شامل: آغاز سال نو، فستیوال بهاره، جشنواره قایق اژدها، عید چینگ مینگ، روز اول ماه مه، تعطیلات پاییزه و روز ملی چین می‌باشد. سیستم حمل و نقل در کشور چین شامل حمل و نقل هوایی، دریایی، راه‌آهن، بزرگراه‌ها، حمل و نقل آبی و غیره است.

دیوار بزرگ چین بزرگ‌ترین ساخته دست بشر است که از سال‌های قبل به عنوان هشتمین شگفتی جهان مورد بازدید زیادی قرار داشته است .در چین، بیشتر توالت‌ها در هتل‌ها، مناطق توریستی، فروشگاه‌ها و رستوران‌ها به صورت سرپایی  هستند و معمولا در هتل‌ها توالت فرنگی وجود دارد.

به طور کلی کشور چین مقصدی امن برای مسافران محسوب می‌شود. در بیشتر رستوران‌ها و هتل های بزرگ چین، خدمات پزشکی و کمک‌های اولیه وجود دارد. معروف ترین غذاهای چینی شامل کانگ یو بینگ، اردک پکینگ، یو شیانگ رو سی، دونگ پو، شیائو لانگ بائو، دن دن مین، ما پو توفو، یو تیائو و … است.

گردآوری: سورتمه

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

  • جستجوی پیشرفته

  • بازیابی رمز عبور