بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
2019-11-13

اطلاعات ضروری کوش آداسی

شهر زیبای کوش آداسی(جزیره پرنده) در ۷۱ کیلومتری شهرستان آیدین مرکز استان آیدین قرار دارد و در نوار ساحلی منطقه اژه واقع گردیده است. بیشتر درآمد این شهر از راه صنعت توریسم می باشد. در زمان مهاجرت فصلی پرندگان، جزیره کبوتر در کوش آداسی پر از پرنده های زیبا می شود.

در زمان های قدیم نام این جزیره کوش آداسی یا جزیره پرندگان بوده است. در کانون مراکز مهم گردشگری از جمله ازمیر، افس، مریم آنا، میلت، دیدیم، پاموک کاله و مارماریس قرار گرفته است. یکی از مناطق گردشگری ترکیه است که ایرانی های زیادی از رفتن به آنجا استقبال می کنند.

این جزیره را مردم لِلِگِس در سال ۳۰۰۰ قبل از میلاد مسیح تاسیس کردند و از آن زمان تمدن های بسیاری در آن سکونت داشته اند. حدود ۳۰۰ روز در سال مردم به این شهر سفر می کنند و از سواحل آن لذت می برند. ۲ اسکله مخصوص کشتی های توریستی و یک بندر قایق های تفریحی با ظرفیت ۶۵۰ قایق در شهر کوسی آداسی وجود دارد.

در هر ساعت از روز، تور های تفریحی با قایق های مسافر بری وجود دارد. کوش آداسی در ۹۵ کیلومتری جنوب ازمیر قرار دارد. بندر کوش آداسی به خاطر نزدیکی به جزیره یونانی ساموس، برای گردشگران جذابیت بسیاری دارد. تابستان کوش آداسی از اواخر آوریل (اوایل اردیبهشت) شروع شده و تا اواخر اکتبر (اوایل آبان) ادامه پیدا می‌کند.

بهترین موقع سفر به آداسی تابستان است. در کل تابستان گرم و مرطوب و زمستان معتدل دارد. آب و هوای معتدل این منطقه این اجازه را به ساکنان آن داده است تا به تولید محصولات کشاورزی مانند زیتون، انگور و انجیر در زمین‌های حاصلخیز اطراف بپردازند.

شب های زنده و رستوران های کباب و ماهی، فروشگاه ها و مراکز خرید، بناهای تاریخی و … از جاذبه های آن هستند. کوش آداسی به جذاب ترین شهر دریای اژه مشهور است. مناسبت ها: عید عروج حضرت مریم به بهشت که در پانزدهم آگوست هر سال برگزار می شود.

در این روز مردم عشق بی اندازه خداوند به حضرت مریم مادر حضرت عیسی را جشن می گیرند. جشن کشتی گیری شترها معمولاً در نزدیکترین یکشنبه به پانزدهم ماه دسامبر یا ژانویه در شهرک سلجوک واقع در ۲۰ کیلومتری شمال شهر برگزار می شود. جشنواره موسیقی گلدن پیجِن که هر ساله در آخرین هفته ماه ژوئن برگزار می شود.

کوش‌آداسی، به سواحل شنی و صخره‌ایش معروف است. آدالند  پارک آبی کوش‌آداسی یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های آبی اروپاست و دنیایی از بازی‌های آبی را در خودش دارد. خدمات حمل و نقل عمومی درون شهری کوش آداسی شامل تاکسی و دُلموش می باشد.

دُلموش تاکسی های بزرگی هستند که شبیه به مینی بوس می باشد و مجازند تا ۱۵ مسافر را سوار کنند. نزدیکترین فرودگاه به کوش آداسی فرودگاه اِزمیر عدنان مِندِرِس است که با توجه به امکانات و گنجایشش در بین با کیفیت ترین فرودگاه های ترکیه قرار دارد. فاصله این فرودگاه تا کوش آداسی در حدود ۸۰ کیلومتر می باشد. ساعت رسمی کوش آداسی حدود ۱٫۵ ساعت از ایران عقب تر است.

گردآوری: سورتمه

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

  • جستجوی پیشرفته

  • بازیابی رمز عبور