بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
2019-11-13

اطلاعات ضروری یونان

کشور زیبای یونان در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است. یونان نام فارسی این کشور است. این نام از ایوانیا منطقه یونانی نشین آسیای صغیر گرفته شده است. بر اساس آمار اعلام شده ۹۸ درصد مردم این کشور پیرو مذهب ارتدوکس و بقیه را ادیان مختلف تشکیل می دهند.

این کشور به عنوان مهد تمدن مغرب زمین و زاد بوم فلسفه غرب، علوم سیاسی، بازی های المپبیک قابل توجه است. یونان دارای موقعیت استراتژیکی می باشد، که در تقاطع اروپا، آسیا و آفریقا واقع شده است. آتن، پاتراس و هراکلیون از شهرهای بزرگ یونان به شمار می رود.

پایتخت یونان آتن است. یونان دارای آب و هوای مدیترانه ای است (زمستان های معتدل و تابستان گرم و خشک ). دمای  هوا در تابستان معمولا حدود ۳۰ درجه سانتی گراد است. یونان یک کشور دموکراتیک و توسعه یافته با درآمد بالا، با کیفیت زندگی بالا و استاندارد بسیار بالای زندگی است.

نیروهای مسلح یونان از ۳ شاخه تشکیل شده است (ارتش یونان، نیروی هوایی یونان، نیروی دریایی یونان). ورزش های ساحلی، آبی، کشتی سواری، ماهیگیری، آب درمانی، در جزیره ها از موارد منحصر بفرد است که در سفر به یونان نباید آن را فراموش کرد.

نوع حکومت کشور یونان جمهوری پارلمانی است. واحد پول آن یورو است. آتن زادگاه افلاطون، ارسطو و سقراط است. یونان به کشور هزار جزیره معروف است. اکثر مردم یونان مسیحی هستند. صنعت گردشگری یکی از منابع عمده درآمد یونان است. عمده ترین فرآورده کشاورزی زیتون است. از صنایع دیگر رایج در یونان می توان به سرامیک سازی، فلز کاری، صنایع دستی اشاره کرد.

معمولا کسانی که به یونان سفرمی کنند مقصد اول گردشگری آنان آتن است. یکی از بهترین شهرهای دنیا برای کسانی است که عاشق فرهنگ و تاریخ هستند. شهر توریستی آتن در مقایسه با پاریس و رم ارزان تر است. بهار و پاییز مناسب ترین فصل برای گردشگری است.

بهداشت و درمان در یونان از یک سیستم مراقبت بهداشتی جهانی تشکیل شده است(بیمه درمانی ملی و مراقبت های بهداشتی خصوصی). دومین بندر مسافری مهم جهان پیره می باشد که در آتن قرار دارد. در تاریخ خرداد ۱۳۹۴، اولین پرواز مسافری از شرکت هواپیمایی ماهان تهران به آتن برقرار شد.

یونان حدود ۶۰۰۰ جزیره دارد که ۲۲۷ مورد آن قابل سکونت است. هتل های واقع در شهر آتن و هتل های مجلل ساحلی سالانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران در این ناحیه هستند.

گردآوری: سورتمه

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

  • جستجوی پیشرفته

  • بازیابی رمز عبور