بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
2020-02-09

تور اصفهان با سورتمه

حتماً شنیده اید که می گویند: “اصفهان نصف جهان است!” دلیلش هم واضح است. بعد از تهران و مشهد، پرجمعیت ترین استان کشور استان اصفهان می باشد. پس خودتان را برای یک تور اصفهان گردی آماده کنید!

آنقدر مراکز دیدنی و تاریخی در این استان زیبا وجود دارد که باید در انتخاب تورهایی که از آنها استفاده می کنید دقت داشته باشید تا بهترین تصاویر ممکن را از این شهر دوست داشتنی با خود به یادگار ببرید.

تور اصفهان با سورتمه

بخوانید : تور اقساطی اصفهان

میدان تاریخی نقش جهان مجموعه ای از جاذبه های دیدنی اصفهان

یکی از مراکزی که همه برنامه های تور اصفهان به آن می پردازند، میدان نقش جهان است. این محوطه بزرگ و زیبا با داشتن مسجد امام در جنوب، سر در قیصریه در شمال، عمارت عالی قاپو در غرب و مسجد شیخ لطف الله در شرق و بلاخره حوض بزرگ و سر سبزی های منظم در مجموعه باعث شده تا گردشگران و توریست های زیادی هر ساله از این مکان دیدن کنند.

در اطراف این محوطه می توانید به درشکه سواری، دوچرخه سواری و دیدن آثار دست هنرمندان اصفهانی در حجره های موجود آن مشغول شوید.

کاخ دیدنی عالی قاپو، شاهکار معماری قرن یازدهم

چرا عالی قاپو؟؟

اگر به این بنای تاریخی در ضلع غربی میدان نقش جهان توجه کنید متوجه می شوید که یک عمارت ۶ طبقه متعلق به زمان شاه عباس صفوی خود نمایی می کند. عالی قاپو دقیقاً به معنی درگاه بلند است!

هر طبقه از این بنای با شکوه نشان از زیبایی های منحصر به فردی دارد که در طبقه ششم معروف به طبقه صوت به اوج خودش می رسد! زیرا اگر هر سازی در این طبقه نواخته شود صدای زیباتری از خودش منتشر می کند!

باغ و کاغ زیبای چهل ستون نماد معماری اصیل ایرانی

در غرب میدان نقش جهان کاخی سلطنتی وجود دارد که با داشتن بیست ستون معروف به چهل ستون شده است!

علت این نامگذاری شاید برایتان جالب باشد. در جلوی این کاخ استخر بزرگی وجود دارد که انعکاس این بیست ستون همیشه در آن دیده می شود. به همین دلیل معروف به چهل ستون شده است. اگر به دیوارهای این کاخ توجه کنید تابلویی سراسری از نقاشی های مینیاتوری در آن مشاهده می کنید که مربوط به جنگ چالدران و کارناوال هستند.

سی و سه پل، نماد معروف اصفهان!

فکر نمی کنم کسی باشد که نداند سی و سه پل متعلق به کدام شهر است؟! با همین ویژگی می توان متوجه شد که تا چه اندازه این مکان محبوبیت دارد. این پل زیبا که در گذشته مرکزی برای برگزاری جشن ها بوده است امروزه به مکانی برای تفریح مردم تبدیل شده است. غروب، شب و یا هر زمانی در شبانه روز این منطقه زیبایی های خاص خودش را دارد.

اولین تونل آکواریومی کشور در اصفهان را ببینید

این تونل زیبا با داشتن انواع و اقسام آبزیان از ۵ قاره دنیا به مجموعه ای هیجان انگیز تبدیل شده است. وقتی که در این تونل قدم می زنید و از خروس ماهی و هشت پا تا کوسه ها را می بینید انگار در اقیانوس ها به سر می برید!

این مجموعه هم می تواند به نوعی در کنار دیدن سایر مراکز تاریخی و مذهبی در تور اصفهان مثل: آتشکده، کلیسای وانک، منار جنبان، عمارت هشت بهشت، مسجد شیخ لطف الله و ده ها مکان دیدنی دیگر بسیار جذاب و جدید باشد.

جمعبندی

بازارهای قدیمی هر شهر نماد زندگی اصیل و هنرمندی مردمان همان خطه به شمار می رود. وقتی به بازار قیصریه اصفهان می روید، با دیدن انواع و اقسام هنرهای دستی اصفهان مثل مینا کاری، کاشی کاری، انواع لباس و کیف و کفش دستی و… به این موضوع مهم پی می برید.

امیدواریم که با انتخاب درست تور اصفهان از این سفر هم نهایت لذت و استفاده را ببرید.

گردآوری: سورتمه

دسته بندی: وبلاگ
اشتراک گذاری

پاسخ دهید

  • جستجوی پیشرفته

  • بازیابی رمز عبور

  • آخرین دیدگاه‌ها