بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
2020-02-08

تور شیراز با سورتمه

اولین چیزی که بعد از شنیدن شیراز به ذهنتان می رسد چیست؟ پیشنهاد ما این است که با تور شیراز همراه باشید تا از ناگفته هاش بیشتر بدانید. شیراز همان شهریست که هر کسی باید حداقل یکبار آن را ببیند. برای اینکه بیشتر با جاذبه های دیدنی آن آشنا بشوید با این مطلب همراه ما باشید.

تور شیراز با سورتمه

بخوانید : تورهای مسافرتی ویژه با سورتمه

شیراز شهر شعر و شعور

حتی اگر از دوران مدرسه خیلی با ادبیات ارتباط برقرار نمی کردید و یا علاقه ای به شعر و شاعری ندارید، نا خودآگاه بعد از ورود به شیراز خودتان سراغ حافظیه را می گیرید!

حس و حالی که در سعدیه و حافظیه این شهر وجود دارد، مثال زدنیست. پس بدون فوت وقت بعد از اینکه در هتل خود اقامت گرفتید، برنامه های دیدن مراکز ادبی و تاریخی شهر را بچینید.

زیارت شاه چراغ را فراموش نکنید

یکی از سعادت های مردم خوب شیراز این است که در شهر خود آرامگاه “میر سید احمد” برادر امام رضا (ع) را دارند. هر ساله مسافران زیادی به این شهر زیبا سفر می کنند و یکی از اماکنی که با هر اعتقاد و تفکری حتماً به آن سر می زنند همین جاست.

در ایام مهم سال مثل تاسوعا و عاشورای حسینی و یا لحظه سال تحویل جمعیت زیادی از دور و نزدیک به این آرامگاه دوست داشتنی رفته و دقایقی را به راز و نیاز با خدای خویش مشغول می شوند.

دروازه قرآن شیراز، دروازه خروجی شهر

بین دو کوه بابا کوهی و چهل مقام در شمال شرقی شهر شیراز به سمت مرودشت استان فارس، دروازه ای از دوران عضدالدوله دیلمی وجود دارد که به نوعی با داشتن قرآن در بالای آن از سال های دور، مردمی را که از شیراز خارج می شده اند از زیر قرآن عبور می داده تا سفر بی خطری داشته باشند.

در اطراف این مکان تاریخی مقبره خواجوی کرمانی، حافظیه و باغ جهان نما هم وجود دارد که می توانید از آنها دیدن کنید.

تور شیراز مجموعه ای از باغ های ایران

باغ های زیادی در شهر شیراز وجود دارند که می توانید از آنها دیدن کنید. باغ ارم که بی شک اسم آن را بارها شنیده اید، محیطی سرسبز و بسیار زیبایی دارد که گردشگران زیادی فصل بهار و تابستان را برای دیدن این باغ صرف می کنند.

باغ قدیمی دلگشای شیراز هم متعلق به دوران ساسانی است در اطراف سعدیه واقع شده است. این باغ زیبا که ۴ شاه نشین دارد از سال ۸۱ در لیست فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

باغ عفیف آباد که به باغ گلشن هم معروف است یکی دیگر از چندین باغ زیبا و معروف شیراز است که امروزه در اختیار ارتش قرار دارد و یکی از بزرگ ترین موزه های سلاح خاورمیانه در آن واقع شده است.

مقبره کوروش کبیر و تخت جمشید دیدنی را از دست دهید

اگر چه مقبره پاسارگاد یا همان کوروش کبیر در ۳۰ کیلومتری شهر شیراز قرار دارد، اما به شدت دیدن آن که باز مانده از دوران هخامنشی است توصیه می شود.

تخت جمشید که بزرگ ترین بنای سنگی ایران است در ۵۵ کیلومتری شیراز و در شهرستان مرودشت استان فارس واقع شده است. این مکان ۲۵۰۰ ساله که ارزش بسیار زیادی دارد، مرکز اصلی سفرهای باستان شناسان و توریست های دنیاست.

البته که مراکز دیدنی و تاریخی این شهر شاید با یک تور شیراز ۲ یا ۳ روزه کاملاً پوشش داده نشود، اما بهانه ای می شود تا بارها به دلیل ندیدن سایر اماکن آن که فرصت نشده به این شهر زیبا سفر کنید و نهایت استفاده را ببرید.

جمعبندی

لهجه زیبای شیرازی با معاشرت کردن مردم نازنین این خطه حس و حالیست که فقط باید از نزدیک احساسش کنید! حمام وکیل، بازار و مسجد وکیل هم از دیگر جاذبه های دیدنی آن هستند در تور شیراز به آن پرداخته می شود.

گردآوری: سورتمه

دسته بندی: وبلاگ
اشتراک گذاری

پاسخ دهید

  • جستجوی پیشرفته

  • بازیابی رمز عبور

  • آخرین دیدگاه‌ها