بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
2020-02-12

تور گروهی و دست جمعی با سورتمه

اگر قرار باشد به سفر بروید، شما کدام نوع از تورهای مسافرتی را انتخاب می کنید؟ تور گروهی یا انفرادی؟!

به نظر شما کدامیک از این تورها امنیت بیشتر، رفاه و موقعیت بهتری برای سفرها خواهند داشت؟ در این محتوا به همین موضوع می پردازیم تا در انتخاب تور و معایب و مزایای آن بهترین تصمیم گیری را داشته باشید.

تور گروهی و دست جمعی با سورتمه

بخوانید : تور طبیعت گردی با سورتمه

تور گروهی را از کجا پیدا کنیم؟

همه دفاتر مسافرتی و آژانس هایی که در سطح شهر مشغول هستند امکان سفرهای گروهی را دارند. همچنین آژانس های خرید آنلاین و مجازی معتبر در فضای اینترنت هم بسیار زیادند که البته باید قبل از هر پرداختی به اعتبار آنها توجه داشته باشید.

تور گروهی به مجموعه ای از افراد گفته می شود که تعدادشان از ۲ یا ۳ نفر بیشتر باشد. مثلاً اگر قرار باشد برای دیدن شهر یزد برنامه ریزی کنید و تعداد همسفرانتان ۳ نفر باشد، به راحتی می توانید از یک خودروی معمولی استفاده کنید و ۴ نفر به همراه یک تور لیدر از مراکز دیدنی شهر یزد نهایت لذت را ببرید. در ادامه بیشتر به مزیت های تورهای گروهی می پردازیم.

در تور گروهی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

  1. در تورهای دسته جمعی اگر تعداد افرادی که به صورت گروهی با هم سفر می کنند بیشتر از ۱۵ نفر باشد، حتماً از ماشین های بزرگ و یا اتوبوس های مخصوص سفر استفاده می شود. همین موضوع به این نکته اشاره می کند که هر فردی نباید از حد مجاز خود بیشتر بار داشته باشد!
  2. در تور گروهی سعی کنید از بردن وسایل غیر ضروری و اضافی خودداری کنید. ظرفیت وسایل نقلیه محدود هستند و این موضوع معمولاً قبل از شروع سفر به همه مسافران تذکر داده می شود. علاوه بر اینها برای هر بار اسکان و تخلیه بار مجبور نمی شوید حجم زیادی از چمدان و سنگینی را با خود جابجا کنید. سبک سفر کردن یکی از بهترین انتخاب ها در مسافرت هاست!
  3. حساسیت هایی که هر فرد ممکن است در زندگی عادی خود داشته باشد، مثل سکوت کامل در هنگام خواب، راس ساعت مشخصی غذا خوردن و… باید در سفرهای گروهی تا حد زیادی کنار گذاشته شود. چرا که از اسم این گونه سفرها مشخص است که باید به علایق و تصمیم گیری های جمعی یکدیگر احترام بگذارید.

مزیت های تور گروهی

یکی از مزیت هایی که اینگونه سفرها دارند این است که امکان آشنایی بیشتر با افراد جدید را برایتان فراهم می کند. همچنین در مواقع خطر و یا مشکلاتی مثل راه بندان، گیر افتادن در برف و کولاک و… می توانید با کمک سایر افراد از این شرایط رهایی یابید!

در حالی که برای سفرهای انفرادی چنین اتفاقاتی بیشتر شما را تهدید می کند!

از طرفی در سفرهای گروهی مدیریت کردن برنامه های سفر و مسئولیت های آن به عهده برگزار کنندگان تورهاست و به نوعی شما به عنوان سرپرست خانواده و یا گروه های کوچک مجموعه دغدغه کمتری دارید و می توانید بیشتر از همیشه از سفرتان لذت ببرید!

از دیگر مزیت های تور گروهی داشتن امنیت بالاتر آنها نسبت به سفرهای انفرادیست. هزینه هایی که قبل از سفر گرفته می شود مثل بیمه مسافرتی، راهنمای تور و… باعث می شود خیالتان از جهت رزرو هتل، برنامه های روزانه سفر، خطرات احتمالی و… تا حد زیادی راحت باشد.

انعطاف برنامه های سفر با تور گروهی

بعضی از افراد تصور می کنند وقتی با تور هستند باید تمام لحظاتشان را با آنها بگذرانند! در صورتیکه اینطور نیست! شما می توانید در مواقعی که خسته هستید و یا به استراحت بیشتری نیاز دارید و یا هر دلیل دیگری، از برنامه ای که تور گروهی برایتان در نظر گرفته جدا شوید و به کارهای شخصی خود بپردازید.

این موضوع انعطاف برنامه های گروهی را نشان می دهد که باعث شده بسیاری از افراد آن را به تورهای انفرادی ترجیح دهند.

گردآوری: سورتمه

دسته بندی: وبلاگ
اشتراک گذاری

پاسخ دهید

  • جستجوی پیشرفته

  • بازیابی رمز عبور

  • آخرین دیدگاه‌ها