بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
2019-11-12

جاذبه های توریستی آنتالیا

کاله‌ایچی

منطقه تاریخی بسیار کوچکی که به آنتالیای قدیم شهرت دارد. شهر آنتالیا تا بعد از جنگ جهانی دوم ناشناخته بود. کاله‌ایچی خیابان‌هایی پر پیچ و خم با دیوارهای سنگی بزرگ و خانه‌های قدیمی داشت. امروزه کاله‌ایچی با قوانین خاص ساخت و ساز و حفظ بناها  محفاظت می‌شود.

هتل‌هایش حال و هوای قدیمی ولی لوکس دارند. کاله‌ایچی چندین ورودی دارد که زیباترین، تاریخی‌ترین آن‌ها به نام کالِکاپسی است.

 

برج ساعت

برج ساعت به محض ورود به کاله ایچی قابل مشاهده خواهد بود. از بین ۸۰ برج محکمی که زمانی برای حفاظت از شهر ساخته شده بودند، فقط همین برج باقی مانده است. این برج دارای دو طبقه است. طبقه اول آن به شکل مربع است و طبقه دوم آن به شکل دایره است.

باستان‌ شناسان هنوز به طور دقیق نمی‌دانند که این برج در قدیم چه کاربردی داشته است. اما معتقدند که به عنوان فانوس دریایی یا مقبره ساخته شده و قدمتش به قرن دوم پیش از میلاد مسیح می‌رسد.

 

اسکله قدیمی آنتالیا

این اسکله ی زیبا در سواحل زیبای دریای مدیترانه قرار دارد. اکنون این اسکله  قدیمی ۱۵۰ ساله یک تفریحگاه ساحلی مهم است. محوطه اطراف آن بازسازی شده و پر از رستوران و مغازه و کافه است. خلیج کوچکی است که دور آن را صخره پوشانده است. امروز اینجا به قایق‌های کوچک و لنج‌ها انواع خدمات داده می‌شود.

 

موزه باستانشناسی آنتالیا

موزه باستان شناسی آنتالیا یکی از بزرگترین موزه ها و دیدنیهای ترکیه است. موزه ای با مساحت حدود ۷۰۰۰ متر مربع دارای ۱۳ تالار نمایشگاهی و یک گالری رو باز است که ۵۰۰۰ اثر هنری از «آناتولی» را در خود جای داده که دیدنشان هیجان انگیز است.

این موزه هر روز به جز دوشنبه‌ها باز است و بهترین جا برای آشنایی با تاریخ آنتالیاست. در موزه باستان شناسی آنتالیا اشیاء ساخته شده با دست که آثاری از عصر پالئولیتیک تا دوره عثمانی است می توان مشاهده کرد.

 

سواحل لارا و کنتیالتی

در آنتالیا دو ساحل وجود دارد ساحل کنیالتی و دیگری لاراست. ساحل لارا که به لارا پالجی معروف است ساحلی زیبا و تمیز است. اسکوتر سواری یکی از لذت های سواحل لارا است. ساحل کنیالتی پارک آبی هیجان‌انگیزی دارد که پر از وسایل و اسباب‌بازی‌های آبی است.

استخری هم دارد که دلفین‌ها در آنجا هنر نمایی می‌کنند. ساحل کنیالتی یک شهر کوچک دارد که به صورت ماکتی مینیاتوری از ترکیه است که در آنجا می‌توان تمام دیدنی‌های ترکیه را با اندازه‌ ٢۵ برابر کوچکتر در آن مشاهده کرد.

مسجد تکِلی مِهمت پاشا

مسجد تکلی مهمت پاشا یکی از معروف ترین و بهترین دیدنی های آنتالیا می باشد. این مسجد در قرن ۱۸ در منطقه کالکاپیسی ساخته شده است. محیط اطراف این مسجد بسیار آرامش بخش و دنج می باشد.

گنبد اصلی با سه گنبد دیگر احاطه شده که هر یک در سمت شرق، غرب و جنوب قرار دارند. این مسجد دقیقا پشت برج ساعت در کاپاپیسی قرار دارد که احتمالا اولین چیزی است که توجه توریست‌ها را که برای تماشای برج ساعت و کلاچی آمده‌اند، به خود جلب می‌کند. در بعضی از قسمت های درب ورودی و پنجره ها از نوعی سنگ خاص استفاده شده است.

 

پارک یاووز اوزکان

از محبوب ترین پارک های آنتالیا پارک یاووز اوزکان است. این پارک دارای محوطه ای بسیار سرسبز و بزرگ دارای درختان بسیار، حوضچه های آب، زمین بازی، فواره های رنگی، آبشارها و… است. کنار این آبشارها تعداد زیادی کافه و رستوران هست که مهمانان می توانند با چشم انداز آب، غذاهای خود را سرو کنند.

 

آبشارهای دودِن آنتالیا

آبشارهای دودِن مجموعه ای از آبشارهای زیبایی هستند. این آبشارها به دو بخش بالا و پایین تقسیم می شوند که با فاصله از هم قرار دارند. منشأ این آبشارها رودخانه ای به همین نام است که در نهایت به آبشارهای دودن می رسد و به دریای مدیترانه می ریزد.

در اطراف این آبشار رستوران ها و کافه هایی وجود دارد که لذت بردن از این طبیعت را دو چندان می کند. اگر بخواهید به آبشارهای پایینی بروید، از میان غارها، گیاهان و جانواران باید بگذرید تا در نهایت در نزدیکی ساحل لارا، به آبشارهای بخش پایینی برسید. آبشار بخش پایینی ارتفاعی در حدود ۴۰ متر دارد و با غرش و شکوهش وارد دریای مدیترانه می شود.

در اطراف آبشارهای دودن تفریحات جذابی وجود دارد از جمله گردش و پیک نیک در پارک، غارنوردی، گردش در میان دو آبشار، رفتینگ و قایق سواری در رودخانه دودن، عکاسی و … آبشار بالایی درون پارکی قرار دارد که برای ورود به آن باید ورودی پرداخت کنید.

داخل پارک میزها و نیمکت هایی وجود دارد که می توانید در کنار خانواده و دوستان چند ساعتی را در آنجا بگذرانید و از مناظر زیبا و صدای آبشار لذت ببرید.

گردآوری : سورتمه

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

  • جستجوی پیشرفته

  • بازیابی رمز عبور